petshop

Yalvaç Devlet Hastanesinin hizmet kalitesi yükseliyor

ISPARTA 07.07.2023 - 19:19, Güncelleme: 07.07.2023 - 19:19
 

Yalvaç Devlet Hastanesinin hizmet kalitesi yükseliyor

ÖZER: ÇABALARIMIZ KARŞILIKSIZ KALMADI
Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, Ak Parti hükümetlerinin hizmet kervanındaki en başarılı alanlarından biri olan sağlık alanındaki hizmet çıtasını her geçen gün daha yükseğe çıkardıklarını belirterek, “Yalvaç Devlet Hastanemizdeki hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyoruz.” dedi. Yalvaç Devlet Hastanesi’nin gerek personel kadrosu gerekse teknik donanım açısından önemli bir yere geldiğini belirten Özer, şunları söyledi: “Hastanemizin bir üst sınıfa çıkması için yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Hastane yönetimimizin çabalarına siyasi olarak verdiğimiz destek, milletvekillerimiz ve sayın bakanımızın destekleriyle her geçen gün hizmet kalitesi biraz daha yükseliyor. Yalvaç Devlet Hastanemizin hizmet kalitesini ortaya koyan son iki ayın verilerini aldık. Rakamlar, çabaların karşılıksız kalmadığını gösteriyor. Mayıs ve Haziran aylarında toplam 52.137 hasta ayakta muayene edilmiş, yatan hasta sayımız 871 olurken toplam 359 ameliyat gerçekleştirilmiştir. Ambulansla sevk sayısı 188, toplam sevk sayısı 523 olmuştur. Bu veriler hastanemizin günlük iki bin civarında hemşehrimize sağlık hizmetini etkin bir biçimde sunduğunu ortaya koymaktadır. Hastane yönetimi ve personeline canı gönülden teşekkür ediyorum. Hastanemizin ek binasının ihalesi elde olmayan sebeplerle sonuçlanamamıştı. İnşallah yeniden ihaleye çıkması için çalışmalar sürüyor. Ek binamızın da devreye girmesiyle, Yalvaç’ ta devasa bir sağlık kompleksi Yalvaçlı hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır. Diğer yandan, hastanemizin hekim kadrosunun güçlendirilmesi için yaptığımız girişimler de meyvelerini vermeye devam etmektedir. Bildiğiniz gibi, 111. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kuralarında hastanemize Nöroloji, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Kulak Burun Boğaz Hastalıkları branşlarında toplam 4 uzman doktor, iki de pratisyen hekim kontenjanı ayrıldı. Bunların yanında Üroloji ve Radyoloji alanlarında da inşallah bir sonraki atamada sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Atamaların gerçekleştirilmesinde gayret gösteren Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz Osman Zabun, M.Uğur Gökgöz, Hasan Basri Sönmez ile kıymetli bakanımız Fahrettin Koca’ya ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum. 2002’den bu yana vatandaşlarımıza hizmeti kesintisiz ve artarak üreten Ak Partimiz’in bu gayreti inşallah artarak devam edecektir. Mayıs ayındaki seçim zaferimiz, halkımızın partimize teveccühü bize daha da çok çalışmanın ve daha büyük bir sorumluluğu yüklenmenin onurunu yaşatmıştır. Biz de çok çalışarak halkımızın verdiği desteğin karşılığını en iyi şekilde vermenin gayreti içerisinde olacağız. Genel seçimlerde elde ettiğimiz büyük zaferden sonra büyük bir zaferi de önümüzdeki yerel seçimlerde elde etmek için Ak Parti teşkilatları olarak şimdiden kollarımızı sıvadık ve çalışmaya başladık.”
ÖZER: ÇABALARIMIZ KARŞILIKSIZ KALMADI

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, Ak Parti hükümetlerinin hizmet kervanındaki en başarılı alanlarından biri olan sağlık alanındaki hizmet çıtasını her geçen gün daha yükseğe çıkardıklarını belirterek, “Yalvaç Devlet Hastanemizdeki hizmet kalitesini her geçen gün yükseltmeye devam ediyoruz.” dedi.

Yalvaç Devlet Hastanesi’nin gerek personel kadrosu gerekse teknik donanım açısından önemli bir yere geldiğini belirten Özer, şunları söyledi:

“Hastanemizin bir üst sınıfa çıkması için yaptığımız çalışmalar meyvesini vermeye devam ediyor. Hastane yönetimimizin çabalarına siyasi olarak verdiğimiz destek, milletvekillerimiz ve sayın bakanımızın destekleriyle her geçen gün hizmet kalitesi biraz daha yükseliyor.

Yalvaç Devlet Hastanemizin hizmet kalitesini ortaya koyan son iki ayın verilerini aldık. Rakamlar, çabaların karşılıksız kalmadığını gösteriyor. Mayıs ve Haziran aylarında toplam 52.137 hasta ayakta muayene edilmiş, yatan hasta sayımız 871 olurken toplam 359 ameliyat gerçekleştirilmiştir. Ambulansla sevk sayısı 188, toplam sevk sayısı 523 olmuştur.

Bu veriler hastanemizin günlük iki bin civarında hemşehrimize sağlık hizmetini etkin bir biçimde sunduğunu ortaya koymaktadır. Hastane yönetimi ve personeline canı gönülden teşekkür ediyorum.

Hastanemizin ek binasının ihalesi elde olmayan sebeplerle sonuçlanamamıştı. İnşallah yeniden ihaleye çıkması için çalışmalar sürüyor. Ek binamızın da devreye girmesiyle, Yalvaç’ ta devasa bir sağlık kompleksi Yalvaçlı hemşehrilerimizin hizmetinde olacaktır.

Diğer yandan, hastanemizin hekim kadrosunun güçlendirilmesi için yaptığımız girişimler de meyvelerini vermeye devam etmektedir. Bildiğiniz gibi, 111. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kuralarında hastanemize Nöroloji, Göz Sağlığı ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile Kulak Burun Boğaz Hastalıkları branşlarında toplam 4 uzman doktor, iki de pratisyen hekim kontenjanı ayrıldı. Bunların yanında Üroloji ve Radyoloji alanlarında da inşallah bir sonraki atamada sonuç alacağımızı düşünüyoruz.

Atamaların gerçekleştirilmesinde gayret gösteren Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz Osman Zabun, M.Uğur Gökgöz, Hasan Basri Sönmez ile kıymetli bakanımız Fahrettin Koca’ya ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum.

2002’den bu yana vatandaşlarımıza hizmeti kesintisiz ve artarak üreten Ak Partimiz’in bu gayreti inşallah artarak devam edecektir. Mayıs ayındaki seçim zaferimiz, halkımızın partimize teveccühü bize daha da çok çalışmanın ve daha büyük bir sorumluluğu yüklenmenin onurunu yaşatmıştır.

Biz de çok çalışarak halkımızın verdiği desteğin karşılığını en iyi şekilde vermenin gayreti içerisinde olacağız. Genel seçimlerde elde ettiğimiz büyük zaferden sonra büyük bir zaferi de önümüzdeki yerel seçimlerde elde etmek için Ak Parti teşkilatları olarak şimdiden kollarımızı sıvadık ve çalışmaya başladık.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.