petshop

Site Cinayetinde Sanığa 25 Yıl Hapis

ASAYİŞ 07.06.2024 - 10:38, Güncelleme: 07.06.2024 - 10:38
 

Site Cinayetinde Sanığa 25 Yıl Hapis

Isparta’da bir sitenin yöneticiliğini yapan 71 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Cahit Erdoğan'ı öldürme suçuyla Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık Süleyman Çelik'in cezası belli oldu. Mahkeme heyeti sanığa kasten öldürme suçundan önce müebbet hapis cezası verdi. Sanığın mahkemedeki iyi hali ve daha önce sabıkasının bulunmaması nedeniyle cezasında indirim yaparak 25 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.
TASARLASAM YAŞADIĞI YERE Mİ GİDERİM Savcının mütalasında tasarlayarak kasten adam öldürme suçuyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği sanık 4. duruşmaya hazır bulunurken olayda ölen Hüseyin Cahit Erdoğan'ın eşi Neşe Erdoğan ve kızı Dilek Üçkardeş de katıldı. Müşteki avukatı Barış Koçer mütalaya katılmakla beraber sanığın eski eşi Gülcihan Bal'ın cinayete azmettirdiği gerekçesi ile hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep etti. Mahkeme heyeti sanığa mütala ile ilgili savunmasını sordu. Sanık Süleyman Çelik, 'eşimin bu işle hiç bir ilgisi alakası yok. Cahit beyin kendisine uygunsuz mesajlar attığını bile ben burada sizin huzurunuzda anlattığında duydum. Cinayeti tasarladığım iddia ediliyor. Ben böyle bir şey yapsam yaşadığı, eşinin dostunun, komşularının olduğu yerde mi cinayet işlerim. Yanımda en azından bir silah bulundurur ve tenha bir yerde öldürürüm. Kaçacağım yeri bile önceden düşünürüm. Cahit hoca bana eşini bana getir ona kadınlığını yaşatayım dediğinde tepki gösterdim. Kapıdan çıkıp giderken pantolonunun kemerini çıkarıp arkamdan boğazıma doladı. Elini ısırarak kurtulabildim. Pişmanım' sözleri ile kendisini savundu. MAKTÜL YA EŞOFMAN İLE GELSEYDİ? Sanık avukatı Ahmet Uymaz mütalaya katılmadıklarını belirterek olayın tasarlayarak işlendiğini gösteren dosyada somut bir delil olmadığını belirterek; 'Sanığı olay yerine çağıran maktüldür. Sanık oraya iş görüşmesi için gitmiş ve olay dosyada ayrıntısı ile açıklanan olay cereyan etmiş maktül pantolon kemerini çıkararak sanığın boynuna dolayarak sıkmıştır. Sanığın ifade ettiği gibi elini ısırarak kurtulmuştur. Otopsi raporunda da maktülün parmaklarında diş izi olduğu belirtilmiş ve ifadeyi doğrular niteliktedir. Vekil eden yamyam mı da birini öldürmeden önce ısıracak? Biz tasarlayarak öldürme fiilinin oluşmadığını bundan ceza verilemeyeceğini ayrıca haksız tahrik unsurlarının en üst sınırdan uygulanmasını talep ediyoruz' şeklinde savunma yaptı. SÖZ SİZİN Mahkeme heyeti sanığa son sözünü sordu. Sanık; 'Söz sizde hakim bey' demekle yetindi. TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANMADI Mahkeme heyeti duruşmaya 10 dakika ara verdikten sonra sanık hakkında verilen cezayı açıkladı. Kasten öldürme suçundan önce müebbet hapis cezası verildiğini tasarlayarak öldürme hükmünün ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmadığını sanığın duruşmadaki iyi hali ve daha önce sabıkasının olmaması nedeniyle cezasında indirim uygulayarak istinaf yolu açık olmak üzere 25 yıl hapis cezası ile cezalandırıldığını açıkladı.  
Isparta’da bir sitenin yöneticiliğini yapan 71 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Cahit Erdoğan'ı öldürme suçuyla Isparta 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık Süleyman Çelik'in cezası belli oldu. Mahkeme heyeti sanığa kasten öldürme suçundan önce müebbet hapis cezası verdi. Sanığın mahkemedeki iyi hali ve daha önce sabıkasının bulunmaması nedeniyle cezasında indirim yaparak 25 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

TASARLASAM YAŞADIĞI YERE Mİ GİDERİM

Savcının mütalasında tasarlayarak kasten adam öldürme suçuyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği sanık 4. duruşmaya hazır bulunurken olayda ölen Hüseyin Cahit Erdoğan'ın eşi Neşe Erdoğan ve kızı Dilek Üçkardeş de katıldı.

Müşteki avukatı Barış Koçer mütalaya katılmakla beraber sanığın eski eşi Gülcihan Bal'ın cinayete azmettirdiği gerekçesi ile hakkında suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Mahkeme heyeti sanığa mütala ile ilgili savunmasını sordu. Sanık Süleyman Çelik, 'eşimin bu işle hiç bir ilgisi alakası yok. Cahit beyin kendisine uygunsuz mesajlar attığını bile ben burada sizin huzurunuzda anlattığında duydum. Cinayeti tasarladığım iddia ediliyor. Ben böyle bir şey yapsam yaşadığı, eşinin dostunun, komşularının olduğu yerde mi cinayet işlerim. Yanımda en azından bir silah bulundurur ve tenha bir yerde öldürürüm. Kaçacağım yeri bile önceden düşünürüm. Cahit hoca bana eşini bana getir ona kadınlığını yaşatayım dediğinde tepki gösterdim. Kapıdan çıkıp giderken pantolonunun kemerini çıkarıp arkamdan boğazıma doladı. Elini ısırarak kurtulabildim. Pişmanım' sözleri ile kendisini savundu.

MAKTÜL YA EŞOFMAN İLE GELSEYDİ?

Sanık avukatı Ahmet Uymaz mütalaya katılmadıklarını belirterek olayın tasarlayarak işlendiğini gösteren dosyada somut bir delil olmadığını belirterek; 'Sanığı olay yerine çağıran maktüldür. Sanık oraya iş görüşmesi için gitmiş ve olay dosyada ayrıntısı ile açıklanan olay cereyan etmiş maktül pantolon kemerini çıkararak sanığın boynuna dolayarak sıkmıştır. Sanığın ifade ettiği gibi elini ısırarak kurtulmuştur. Otopsi raporunda da maktülün parmaklarında diş izi olduğu belirtilmiş ve ifadeyi doğrular niteliktedir. Vekil eden yamyam mı da birini öldürmeden önce ısıracak? Biz tasarlayarak öldürme fiilinin oluşmadığını bundan ceza verilemeyeceğini ayrıca haksız tahrik unsurlarının en üst sınırdan uygulanmasını talep ediyoruz' şeklinde savunma yaptı.

SÖZ SİZİN

Mahkeme heyeti sanığa son sözünü sordu. Sanık; 'Söz sizde hakim bey' demekle yetindi.

TAHRİK İNDİRİMİ UYGULANMADI

Mahkeme heyeti duruşmaya 10 dakika ara verdikten sonra sanık hakkında verilen cezayı açıkladı. Kasten öldürme suçundan önce müebbet hapis cezası verildiğini tasarlayarak öldürme hükmünün ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmadığını sanığın duruşmadaki iyi hali ve daha önce sabıkasının olmaması nedeniyle cezasında indirim uygulayarak istinaf yolu açık olmak üzere 25 yıl hapis cezası ile cezalandırıldığını açıkladı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.