petshop

Aydın Evden Eve Nakliyat Bozdoğan Evden Eve Nakliyat Buharkent Evden Eve Nakliyat Çine Evden Eve Nakliyat Didim Evden Eve Nakliyat Germencik Evden Eve Nakliyat İncirliova Evden Eve Nakliyat Karacasu Evden Eve Nakliyat Karpuzlu Evden Eve Nakliyat Koçarlı Evden Eve Nakliyat Köşk Evden Eve Nakliyat Kuşadası Evden Eve Nakliyat Kuyucak Evden Eve Nakliyat Nazili Evden Eve Nakliyat Söke Evden Eve Nakliyat Sultanhisar Evden Eve Nakliyat Yenipazar Evden Eve Nakliyat

Siber Isparta Gençlik Merkezi, Gençlerin Gelişimine Yönelik Hizmete Başladı

ISPARTA 25.07.2023 - 11:12, Güncelleme: 25.07.2023 - 11:12
 

Siber Isparta Gençlik Merkezi, Gençlerin Gelişimine Yönelik Hizmete Başladı

Siber Isparta Gençlik Merkezi, Gençlerin Gelişimine Yönelik Hizmete Başladı
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin ön kuluçka merkezi olarak öngördüğü Siber Isparta Gençlik Merkezi’nde, Siber Güvenlik, Mobil Uygulama Geliştirme, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme, Sosyal Medya Uzmanlığı ve Dijital Asistanlık konularında ISUBÜ bünyesindeki akademisyenler tarafından gençlere eğitimler verilmeye başlandı. Siber Isparta Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, yapılan çalışmaları ve verilen eğitimleri yerinde görerek kursiyer gençlerle bir araya gelip üzerine çalıştıkları projeleri hakkında bilgiler aldı. Siber Isparta Gençlik Merkezi ile Teknoloji adına Isparta’da önemli bir adım atıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Yılmaz Çatal, teknoloji ve bilişim alanına merak duyan, ilgisi olan gençlerin faydalanabileceği çok güzel bir merkezin kazandırıldığını dile getirdi. Yerli ve milli teknoloji hamlesine de büyük katkı sunacağına inandığını söyleyen Rektör Çatal, üniversitemizin yenilikçi fikri olan gençlerinin fikirlerini olgunlaştıracağı, projelendireceği ve hayata geçireceği bu merkezden önemli projelerin hayata geçeceğine inandığını belirtti. Siber Isparta Gençlik Merkezi, siber güvenlik, mobil ve web tabanlı uygulama geliştirme, robotik kodlama, sosyal medya uzmanlığı, dijital asistanlık gibi birçok alanda eğitimler gerçekleştirerek, girişimcilere ve bilişim sektörüne katkı sağlamayı hedefliyor. Her yaş grubundan gençlere hizmet verecek olan Siber Isparta Gençlik Merkezi sayesinde gençler teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecek ve bu alanda girişimcilik özendirilerek, şirket kurmak isteyen gençlere destek sağlanacak. Siber Isparta Gençlik Merkezi, ISUBÜ bünyesinde bulunan ilgili bölümlere ortaokul ve lise çağındaki gençlerin ön hazırlığının yanı sıra mevcut üniversite öğrencilerinin yerli ve milli teknolojiye katkı sunmasına yardımcı olacak. Yürütücülüğünü Isparta Belediye Başkanlığı'nın yaptığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'nda destek alan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin proje ortağı olarak yer aldığı "Isparta'da Gelecek Dijital ile Gelecek" projesi kapsamında Fatih Mahallesi’nde kurulan Gençlik Merkezi’nde 17 Temmuz- 11 Ağustos 2023 tarihleri aralığında eğitimler verilmeye devam ediyor. Proje kapsamında, Doç. Dr. Murat İnce (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi), Öğr. Gör. Dr. Remzi Gürfidan (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi), Öğr. Gör. Dr. Halit Çetiner (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) ve Öğr. Gör. M. Fatih Ecevit (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) çeşitli konularda eğitimler veriyor. Ayrıca, ön kuluçka merkezinde ilk olarak Fi Bilgi Teknolojileri Şirketi yerini alarak, yaptıkları çalışmalar ile gençlere iş imkanı sunmayı hedefliyor.  
Siber Isparta Gençlik Merkezi, Gençlerin Gelişimine Yönelik Hizmete Başladı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin ön kuluçka merkezi olarak öngördüğü Siber Isparta Gençlik Merkezi’nde, Siber Güvenlik, Mobil Uygulama Geliştirme, Web Tabanlı Uygulama Geliştirme, Sosyal Medya Uzmanlığı ve Dijital Asistanlık konularında ISUBÜ bünyesindeki akademisyenler tarafından gençlere eğitimler verilmeye başlandı.

Siber Isparta Gençlik Merkezi’ni ziyaret eden Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, yapılan çalışmaları ve verilen eğitimleri yerinde görerek kursiyer gençlerle bir araya gelip üzerine çalıştıkları projeleri hakkında bilgiler aldı.

Siber Isparta Gençlik Merkezi ile Teknoloji adına Isparta’da önemli bir adım atıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Yılmaz Çatal, teknoloji ve bilişim alanına merak duyan, ilgisi olan gençlerin faydalanabileceği çok güzel bir merkezin kazandırıldığını dile getirdi. Yerli ve milli teknoloji hamlesine de büyük katkı sunacağına inandığını söyleyen Rektör Çatal, üniversitemizin yenilikçi fikri olan gençlerinin fikirlerini olgunlaştıracağı, projelendireceği ve hayata geçireceği bu merkezden önemli projelerin hayata geçeceğine inandığını belirtti.

Siber Isparta Gençlik Merkezi, siber güvenlik, mobil ve web tabanlı uygulama geliştirme, robotik kodlama, sosyal medya uzmanlığı, dijital asistanlık gibi birçok alanda eğitimler gerçekleştirerek, girişimcilere ve bilişim sektörüne katkı sağlamayı hedefliyor. Her yaş grubundan gençlere hizmet verecek olan Siber Isparta Gençlik Merkezi sayesinde gençler teknoloji alanında kendilerini geliştirebilecek ve bu alanda girişimcilik özendirilerek, şirket kurmak isteyen gençlere destek sağlanacak.

Siber Isparta Gençlik Merkezi, ISUBÜ bünyesinde bulunan ilgili bölümlere ortaokul ve lise çağındaki gençlerin ön hazırlığının yanı sıra mevcut üniversite öğrencilerinin yerli ve milli teknolojiye katkı sunmasına yardımcı olacak.

Yürütücülüğünü Isparta Belediye Başkanlığı'nın yaptığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı'nda destek alan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin proje ortağı olarak yer aldığı "Isparta'da Gelecek Dijital ile Gelecek" projesi kapsamında Fatih Mahallesi’nde kurulan Gençlik Merkezi’nde 17 Temmuz- 11 Ağustos 2023 tarihleri aralığında eğitimler verilmeye devam ediyor.

Proje kapsamında, Doç. Dr. Murat İnce (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi), Öğr. Gör. Dr. Remzi Gürfidan (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi), Öğr. Gör. Dr. Halit Çetiner (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) ve Öğr. Gör. M. Fatih Ecevit (Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi) çeşitli konularda eğitimler veriyor.

Ayrıca, ön kuluçka merkezinde ilk olarak Fi Bilgi Teknolojileri Şirketi yerini alarak, yaptıkları çalışmalar ile gençlere iş imkanı sunmayı hedefliyor.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
vip bayan