petshop

Milletvekili Cesur’dan Kandil Mesajı: Dualarımız ve kalbimiz depremzede kardeşlerimizle

TÜRKİYE GÜNDEMİ 06.03.2023 - 13:03, Güncelleme: 06.03.2023 - 13:03
 

Milletvekili Cesur’dan Kandil Mesajı: Dualarımız ve kalbimiz depremzede kardeşlerimizle

İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu anlamlı gecede dualarımız ve kalbimiz depremzede kardeşlerimizledir. Yüce Allah ülkemizi ve tüm insanlığı afet ve felaketlerden korusun, zorlukları aşmamız için bizlere güç, kuvvet versin.” dedi.
Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Milletvekili Cesur, şu ifadelere yer verdi; “Mübarek Berat Kandilini idrak ettiğimiz bugün, milletçe keder içindeyiz ve Yüce Allah’a sığınıyoruz. 06 Şubat 2023’de, ülke tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, 11 ilimizde büyük can kaybına ve yıkıma neden oldu ve 50 binden çok vatandaşımızı kaybettik. Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin üzerinden haftalar geçmesine rağmen afet bölgesindeki vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldıkları sorunlar devam ediyor, hala pek çok temel ihtiyaca ulaşılamıyor. Özellikle kırsalda yaşayan, temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olan depremzedelerimizin yaşadıkları zorluklar günden güne büyümekte. Hayvanları enkaz altında kalan, ahırları çöken vatandaşlarımızın, çadır ve ısınma ihtiyaçları başta olmak üzere kurtulan hayvanları için de yem ihtiyaçları var. Hepimiz deprem bölgesindeki kırsal alanlara, en ücra yerlere yardımları ulaştırabilmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Depremin ilk gününden beri tek yürek olup depremzedelerin yardımına koşan milletimiz, bundan sonra da içerisinde bulunduğumuz bu zor günleri atlatmak için, yıkılan kadim şehirlerimizi ayağa kaldırmak, depremin açtığı yaraları sarmak için hep birlikte devletine yardım etmeye, elinden geleni yapmaya devam edecektir. Unutulmamalıdır ki Türk Milleti büyüktür ve acıyı da paylaşacak, içerisinde bulunduğu bu zor günleri de atlatacaktır. Yıkılan kadim şehirlerimizi ayağa kaldırmak, depremin açtığı yaraları sarmak, onca binanın yıkılmasına sebep olanları yargıya teslim etmek boynumuzun borcudur. Böyle mübarek bir günde dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini en derinden hissediyor ve Yüce Allah’a milletimizin yaşadığı bu büyük felaketin acılarına dayanmamız ve yaralarını sarmamız için milletimize merhamet eylemesi için, yaralılarımıza acil şifalar vermesi için yalvarıyoruz. Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu anlamlı gecede dualarımız ve kalbimiz depremzede kardeşlerimizledir. Yüce Allah ülkemizi ve tüm insanlığı afet ve felaketlerden korusun, zorlukları aşmamız için bizlere güç, kuvvet versin. Bu mübarek gece dargınlıkların ve küslüklerin unutulmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olsun. Bu duygu ve düşüncelerle;  kılınan namazların, edilen duaların kabul olması dileği ile başta Ispartalı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve İslam Aleminin Berat Kandilinin mübarek olmasını; Kandil’in memleketimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış dolu, birlik ve beraberliğimizi, sabır ve metanetimizi artıracağımız, umudumuzu zafere eriştireceğimiz günler getirmesini diliyorum!”      
İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu anlamlı gecede dualarımız ve kalbimiz depremzede kardeşlerimizledir. Yüce Allah ülkemizi ve tüm insanlığı afet ve felaketlerden korusun, zorlukları aşmamız için bizlere güç, kuvvet versin.” dedi.

Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Milletvekili Cesur, şu ifadelere yer verdi; “Mübarek Berat Kandilini idrak ettiğimiz bugün, milletçe keder içindeyiz ve Yüce Allah’a sığınıyoruz.

06 Şubat 2023’de, ülke tarihimizin en büyük felaketlerinden birini yaşadık. Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, 11 ilimizde büyük can kaybına ve yıkıma neden oldu ve 50 binden çok vatandaşımızı kaybettik.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin üzerinden haftalar geçmesine rağmen afet bölgesindeki vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldıkları sorunlar devam ediyor, hala pek çok temel ihtiyaca ulaşılamıyor. Özellikle kırsalda yaşayan, temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olan depremzedelerimizin yaşadıkları zorluklar günden güne büyümekte. Hayvanları enkaz altında kalan, ahırları çöken vatandaşlarımızın, çadır ve ısınma ihtiyaçları başta olmak üzere kurtulan hayvanları için de yem ihtiyaçları var.

Hepimiz deprem bölgesindeki kırsal alanlara, en ücra yerlere yardımları ulaştırabilmek için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Depremin ilk gününden beri tek yürek olup depremzedelerin yardımına koşan milletimiz, bundan sonra da içerisinde bulunduğumuz bu zor günleri atlatmak için, yıkılan kadim şehirlerimizi ayağa kaldırmak, depremin açtığı yaraları sarmak için hep birlikte devletine yardım etmeye, elinden geleni yapmaya devam edecektir.

Unutulmamalıdır ki Türk Milleti büyüktür ve acıyı da paylaşacak, içerisinde bulunduğu bu zor günleri de atlatacaktır. Yıkılan kadim şehirlerimizi ayağa kaldırmak, depremin açtığı yaraları sarmak, onca binanın yıkılmasına sebep olanları yargıya teslim etmek boynumuzun borcudur.

Böyle mübarek bir günde dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini en derinden hissediyor ve Yüce Allah’a milletimizin yaşadığı bu büyük felaketin acılarına dayanmamız ve yaralarını sarmamız için milletimize merhamet eylemesi için, yaralılarımıza acil şifalar vermesi için yalvarıyoruz.

Mübarek üç aylar içerisinde yer alan bu anlamlı gecede dualarımız ve kalbimiz depremzede kardeşlerimizledir. Yüce Allah ülkemizi ve tüm insanlığı afet ve felaketlerden korusun, zorlukları aşmamız için bizlere güç, kuvvet versin. Bu mübarek gece dargınlıkların ve küslüklerin unutulmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle;  kılınan namazların, edilen duaların kabul olması dileği ile başta Ispartalı hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve İslam Aleminin Berat Kandilinin mübarek olmasını; Kandil’in memleketimize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış dolu, birlik ve beraberliğimizi, sabır ve metanetimizi artıracağımız, umudumuzu zafere eriştireceğimiz günler getirmesini diliyorum!”

 

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.