petshop

Küçük Esnafın Geleceği Tehlikede

ISPARTA 20.06.2024 - 13:32, Güncelleme: 20.06.2024 - 13:32
 

Küçük Esnafın Geleceği Tehlikede

Isparta'da faaliyet gösteren birçok üç harfli market, küçük esnaflar ve işletmeler üzerinde olumsuz etkiler yaratmaya devam ediyor. CHP İl Başkanı Vedat Şenol, üç harfli marketlerin şehir dışına taşınması gerektiğini belirterek, küçük esnafın bu durumdan olumsuz etkilendiğini vurguladı.
Üç harfli marketler, fiyat ve stokçuluk gibi konularla ilgili zaman zaman eleştirilere maruz kalmış olmasına rağmen, hızla yeni şubeler açmaya devam ediyor. Isparta'da bu marketler, Cadde ana arterlerinin yanı sıra sokak aralarına kadar yayılmış durumda. Hem eleştirenlerin hem de vatandaşların sıklıkla tercih ettiği bir nokta haline gelmiş durumda. Üç harfli marketlerin her sokakta şube açmasını eleştiren CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, "Isparta'da her mahallede ortalama üç üç harfli market bulunuyor. Bu durum küçük şehirlerdeki küçük esnafı olumsuz etkiliyor. Diğer marketlere de sıklıkla rastlanıyor. Küçük esnafın korunması amacıyla bu marketlerin şehir merkezinden biraz uzaklaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Belediyelerin bu konuda çalışmalar yapması gerekiyor" şeklinde konuştu. Esnafın yüksek dükkan kiralarıyla mücadele ettiğine dikkat çeken Şenol, özellikle Hastane Caddesi esnafının ve kafe sahiplerinin kira maliyetleri nedeniyle zor durumda olduğunu ifade etti. Şenol, vatandaşlar için kira sınırlamasının olduğunu ancak esnaf için böyle bir düzenlemenin olmadığını belirtti. Bu konuda belediyelerin ve esnaf odalarının harekete geçerek esnafı koruyacak çözümler üretmeleri gerektiğini vurguladı. Son zamanlarda Isparta'daki çarşıdaki birçok dükkanın rekabet edemeyerek kapanma noktasına geldiğini dile getiren Şenol, yerel yönetimlerin üç harfli marketlere ve alışveriş merkezlerine çözüm bulmaları ve küçük esnafı korumaları gerektiğini söyledi. Şenol, bu marketler için 30 kilometre sınırlaması getirilerek işyeri ruhsatı verilmesi gerektiğini de ekledi.
Isparta'da faaliyet gösteren birçok üç harfli market, küçük esnaflar ve işletmeler üzerinde olumsuz etkiler yaratmaya devam ediyor. CHP İl Başkanı Vedat Şenol, üç harfli marketlerin şehir dışına taşınması gerektiğini belirterek, küçük esnafın bu durumdan olumsuz etkilendiğini vurguladı.

Üç harfli marketler, fiyat ve stokçuluk gibi konularla ilgili zaman zaman eleştirilere maruz kalmış olmasına rağmen, hızla yeni şubeler açmaya devam ediyor. Isparta'da bu marketler, Cadde ana arterlerinin yanı sıra sokak aralarına kadar yayılmış durumda. Hem eleştirenlerin hem de vatandaşların sıklıkla tercih ettiği bir nokta haline gelmiş durumda.

Üç harfli marketlerin her sokakta şube açmasını eleştiren CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, "Isparta'da her mahallede ortalama üç üç harfli market bulunuyor. Bu durum küçük şehirlerdeki küçük esnafı olumsuz etkiliyor. Diğer marketlere de sıklıkla rastlanıyor. Küçük esnafın korunması amacıyla bu marketlerin şehir merkezinden biraz uzaklaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Belediyelerin bu konuda çalışmalar yapması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Esnafın yüksek dükkan kiralarıyla mücadele ettiğine dikkat çeken Şenol, özellikle Hastane Caddesi esnafının ve kafe sahiplerinin kira maliyetleri nedeniyle zor durumda olduğunu ifade etti. Şenol, vatandaşlar için kira sınırlamasının olduğunu ancak esnaf için böyle bir düzenlemenin olmadığını belirtti. Bu konuda belediyelerin ve esnaf odalarının harekete geçerek esnafı koruyacak çözümler üretmeleri gerektiğini vurguladı.

Son zamanlarda Isparta'daki çarşıdaki birçok dükkanın rekabet edemeyerek kapanma noktasına geldiğini dile getiren Şenol, yerel yönetimlerin üç harfli marketlere ve alışveriş merkezlerine çözüm bulmaları ve küçük esnafı korumaları gerektiğini söyledi. Şenol, bu marketler için 30 kilometre sınırlaması getirilerek işyeri ruhsatı verilmesi gerektiğini de ekledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.