petshop

KOLTUĞU BIRAK KURUMA BAK!

ISPARTA 06.09.2023 - 10:51, Güncelleme: 06.09.2023 - 10:51
 

KOLTUĞU BIRAK KURUMA BAK!

Kullanım hakkı Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde bulunan Milli Egemenlik Spor Kompleksi adeta kaderine terk edildi. Tesislerin sanayi bölgesine bakan duvarları adeta tel tel göçüyor. Öyle ki duvarların demirleri dahi gün yüzüne çıkmış durumda. Her an çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan duvarlar yayalar, seyir ve park halindeki araçlar için ölüme davetiye çıkartıyor.
Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Milli Egemenlik Spor Kompleksinin bakımsız hali dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle tesislerin dış duvarları her an göçük tehlikesiyle karşı karşıya gelmiş durumda. Uzun süredir kaderine terk edilmiş bir vaziyette bulunan duvarlar için Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen’in neden bir tedbir almadığı merak ediliyor. MİLLİ SERVETLER ÇÜRÜYOR! Isparta’da kamu tarafından yapılan bazı binalar ne yazık ki tamamlanamıyor. 25 yılda açılan ITKM’den sonra gözler, Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi içerisinde bulunan Kültür Merkezi ile Milli Egemenlik Stadyumu yan tarafında bulunan (unutulan) binalara çevrildi. Her iki bina da çürümeye terk edilmiş durumda. Isparta’da büyük bir heyecanla ihaleye çıkılan kamu binaları, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamıyor. Süleyman Demirel Fen Lisesi’nin de bulunduğu kampüse, yıllar önce Kültür Merkezi yapılacaktı. Ancak aradan geçen çeyrek asra rağmen bina halen daha açılamadı. Fiziki ömrünü açılmadan tamamlamak üzere olan bina resmen kaderine terk edildi. STADYUMUN YANINDA HİÇ KİMSENİN BİLMEDİĞİ BİR BİNA VAR! Anadolu Mahallesi’nde bulunan Milli Egemenlik Stadyumunun yan tarafına da bir dönem Gençlik Merkezi yapılacaktı. Hatta o bölgede ki şehrin ilk kapalı halı sahalarından bir tanesi de bu yüzden kaldırılmıştı. Ancak temeli atılan ve kaba inşaatı da tamamlanan bina, 10 yıldan fazla süredir bitirilemedi. Isparta’da ki milli servetlerin göz göre göre çürümesi ise vicdanları sızlatıyor. DEMOKRAT GAZETESİ
Kullanım hakkı Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde bulunan Milli Egemenlik Spor Kompleksi adeta kaderine terk edildi. Tesislerin sanayi bölgesine bakan duvarları adeta tel tel göçüyor. Öyle ki duvarların demirleri dahi gün yüzüne çıkmış durumda. Her an çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalan duvarlar yayalar, seyir ve park halindeki araçlar için ölüme davetiye çıkartıyor.

Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Milli Egemenlik Spor Kompleksinin bakımsız hali dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle tesislerin dış duvarları her an göçük tehlikesiyle karşı karşıya gelmiş durumda. Uzun süredir kaderine terk edilmiş bir vaziyette bulunan duvarlar için Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen’in neden bir tedbir almadığı merak ediliyor.

MİLLİ SERVETLER ÇÜRÜYOR!

Isparta’da kamu tarafından yapılan bazı binalar ne yazık ki tamamlanamıyor. 25 yılda açılan ITKM’den sonra gözler, Süleyman Demirel Eğitim Kompleksi içerisinde bulunan Kültür Merkezi ile Milli Egemenlik Stadyumu yan tarafında bulunan (unutulan) binalara çevrildi. Her iki bina da çürümeye terk edilmiş durumda.

Isparta’da büyük bir heyecanla ihaleye çıkılan kamu binaları, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen bir türlü tamamlanamıyor.

Süleyman Demirel Fen Lisesi’nin de bulunduğu kampüse, yıllar önce Kültür Merkezi yapılacaktı. Ancak aradan geçen çeyrek asra rağmen bina halen daha açılamadı. Fiziki ömrünü açılmadan tamamlamak üzere olan bina resmen kaderine terk edildi.

STADYUMUN YANINDA HİÇ KİMSENİN BİLMEDİĞİ BİR BİNA VAR!

Anadolu Mahallesi’nde bulunan Milli Egemenlik Stadyumunun yan tarafına da bir dönem Gençlik Merkezi yapılacaktı. Hatta o bölgede ki şehrin ilk kapalı halı sahalarından bir tanesi de bu yüzden kaldırılmıştı. Ancak temeli atılan ve kaba inşaatı da tamamlanan bina, 10 yıldan fazla süredir bitirilemedi. Isparta’da ki milli servetlerin göz göre göre çürümesi ise vicdanları sızlatıyor.

DEMOKRAT GAZETESİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.