petshop

KEÇİBORLU’DA GÜNEŞ TARLASI KURULUYOR

ISPARTA 09.09.2023 - 13:11, Güncelleme: 09.09.2023 - 13:11
 

KEÇİBORLU’DA GÜNEŞ TARLASI KURULUYOR

Keçiborlu Belediye Meclisi, Tuzla Mahallesi Eski Mevkiinde yer alan ve tarla vasfında bulunan 305 ada, 2-3 ve 4’nolu parselleri oy birliğiyle İmar Planı Değişikliği yaparak yenilenebilir enerji yatırımı yapılabilecek alan olarak belirledi. Yaklaşık 50 bin m2 alanda güneş tarlası kurulacak.
Keçiborlu Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak Başkanlığında geçtiğimiz Salı günü tek gündem maddesi ile toplandı. Meclisin gündeminde tarla vasfında bulunan 305 ada, 2-3 ve 4’nolu parsellerin yenilenebilir enerji alanı olarak belirlenmesi yer aldı. Konu daha önce İmar Komisyonu’na havale edilmişti. Komisyonun almış olduğu kararı içeren raporu İmar Komisyonu Başkanı Halit Afyoncu okudu. ÜLKEMİZ ENERJİ İHTİYACINA KATKI SAĞLAYACAĞI İÇİN UYGUN BULUNDU İmar Komisyonu Başkanı Halit Afyoncu ‘’Belediye Meclisi tarafından İmar Komisyonuna havale edilen söz konusu taleple ilgili 31 Ağustos’ta mahallinde 1 Eylül’de ise paftasında komisyon tarafından inceleme yapılmıştır. Yapılan incelemede Bölgenin geçmiş yıllarda tarla olarak kullanıldığı gelişen tarımsal ekipmanlar ve uygulama yöntemleri ile elverişli olarak tarımsal faaliyetlerde bulunulmasına uygun bir alan olmadığı tespit edilmiştir. Yapılacak olan güneş enerjisi santrali ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacağı ve üretilen enerji ile e ülkemiz enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu sebeple yapılacak değişiklik ilgili imar kanunu ve eklerine uygun bulunduğundan dolayı imar planı değişikliği komisyonumuzca uygun bulunmuştur’’ dedi. Afyoncu’nun açıklamasından ardından Meclis Başkanı Parlak, gündem maddesini oylamaya sundu. Yapılan oylamada belirtilen alan oy birliğiyle tarla vasfından çıkarılıp yenilenebilir enerji yatırımı yapılacak alan olarak değiştirildi. 
Keçiborlu Belediye Meclisi, Tuzla Mahallesi Eski Mevkiinde yer alan ve tarla vasfında bulunan 305 ada, 2-3 ve 4’nolu parselleri oy birliğiyle İmar Planı Değişikliği yaparak yenilenebilir enerji yatırımı yapılabilecek alan olarak belirledi. Yaklaşık 50 bin m2 alanda güneş tarlası kurulacak.

Keçiborlu Belediye Meclisi Eylül ayı oturumu Belediye Başkanı Yusuf Murat Parlak Başkanlığında geçtiğimiz Salı günü tek gündem maddesi ile toplandı. Meclisin gündeminde tarla vasfında bulunan 305 ada, 2-3 ve 4’nolu parsellerin yenilenebilir enerji alanı olarak belirlenmesi yer aldı. Konu daha önce İmar Komisyonu’na havale edilmişti. Komisyonun almış olduğu kararı içeren raporu İmar Komisyonu Başkanı Halit Afyoncu okudu.

ÜLKEMİZ ENERJİ İHTİYACINA KATKI SAĞLAYACAĞI İÇİN UYGUN BULUNDU

İmar Komisyonu Başkanı Halit Afyoncu ‘’Belediye Meclisi tarafından İmar Komisyonuna havale edilen söz konusu taleple ilgili 31 Ağustos’ta mahallinde 1 Eylül’de ise paftasında komisyon tarafından inceleme yapılmıştır. Yapılan incelemede Bölgenin geçmiş yıllarda tarla olarak kullanıldığı gelişen tarımsal ekipmanlar ve uygulama yöntemleri ile elverişli olarak tarımsal faaliyetlerde bulunulmasına uygun bir alan olmadığı tespit edilmiştir. Yapılacak olan güneş enerjisi santrali ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacağı ve üretilen enerji ile e ülkemiz enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu sebeple yapılacak değişiklik ilgili imar kanunu ve eklerine uygun bulunduğundan dolayı imar planı değişikliği komisyonumuzca uygun bulunmuştur’’ dedi. Afyoncu’nun açıklamasından ardından Meclis Başkanı Parlak, gündem maddesini oylamaya sundu. Yapılan oylamada belirtilen alan oy birliğiyle tarla vasfından çıkarılıp yenilenebilir enerji yatırımı yapılacak alan olarak değiştirildi. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.