petshop

Aydın Evden Eve Nakliyat Bozdoğan Evden Eve Nakliyat Buharkent Evden Eve Nakliyat Çine Evden Eve Nakliyat Didim Evden Eve Nakliyat Germencik Evden Eve Nakliyat İncirliova Evden Eve Nakliyat Karacasu Evden Eve Nakliyat Karpuzlu Evden Eve Nakliyat Koçarlı Evden Eve Nakliyat Köşk Evden Eve Nakliyat Kuşadası Evden Eve Nakliyat Kuyucak Evden Eve Nakliyat Nazili Evden Eve Nakliyat Söke Evden Eve Nakliyat Sultanhisar Evden Eve Nakliyat Yenipazar Evden Eve Nakliyat

ISUBÜ’LÜ AKADEMİSYENDEN ÜST DÜZEY TEMSİL

ISPARTA 05.12.2023 - 11:51, Güncelleme: 05.12.2023 - 11:51
 

ISUBÜ’LÜ AKADEMİSYENDEN ÜST DÜZEY TEMSİL

Dünyanın En Köklü ve En Büyük Etkinliklerinden Biri Olan Biocontrol &Biomes and Biostimulants World Congress'de Ülkemiz ve Üniversitemiz Temsil Edildi.
İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen dünyanın en köklü etkinliklerinden biri olan Biocontrol &Biomes and Biostimulants World Congress'de Ülkemiz ve Üniversitemiz, ISUBÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Yılmaz tarafından temsil edilmiştir. Tarımsal üretimde gittikçe önemi artan ve büyüyen bir pazar olan biyolojik ürünlerin geliştirilmesi, düzenlenmesi, politikası, uygulaması ve ticarileştirilmesinin tüm yelpazesinde çalışan günümüzün önde gelen uzmanlarının davet edildiği toplantıya ülkemizden Prof. Dr. Hasan Yılmaz davet edildi. Dünyada alanında etkili bilim insanlarının davet edildiği kongrede Prof. Dr. Hasan Yılmaz’ın yaptığı konuşma katılımcılara aşağıdaki şekilde duyuruldu. Bilindik akademik kongrelerden farklı olarak olması gerektiği gibi dünyanın önde gelen sektör temsilcileri, firmalar ve şirketler ile bilim dünyasını biraya getiren kongrede Prof. Dr.  Hasan Yılmaz “ How biocontrol can play a pivotal role in agroecological farming systems – Updates from scientific studies and research in Turkey” başlıklı konuşmasında serada sebze üretiminde pestisit kullanımını azaltmaya ve daha güvenli sebze üretmeye yönelik  olarak sebze zararlıları ile mücadelede çiftçiler tarafından kullanılan  agroekolojik uygulamalardan olan biyolojik mücadele yöntemlerinden  yararlı böcek kullanımına yönelik  uygulanan tarım çevre politikaları ve desteklerin etkilerini ve çiftçilerin adaptasyonunu etkileyen faktörleri sosyo ekonomik ve tarım-çevre politikaları perspektifinden analiz etmiştir. Dünyada büyüyen bir pazar olan biyokontrol uygulamalarından yararlı böcek üretimi ve kullanımının yaygınlaştırılmasının önündeki teknik ve ekonomik sorunların inovatif bir yaklaşımla çözülmesi gerektiğinin önemini vurgulamıştır. Ayrıca, tarım çevre politikaları ve Avrupa Birliği “Green Deal“ anlaşması kapsamında güvenli gıda üretimi ve biyoçeşitlilik hedeflerine ulaşılması için  sektörel düzeyde  geleceğe yönelik politika tasarımlarının nasıl  geliştirmesi gerektiği yönünde  sektör temsilcilerine, politika yapıcılara, uygulayıcılara ve bu konuda araştırma yapacak araştırmacılara öneriler sunmuştur.
Dünyanın En Köklü ve En Büyük Etkinliklerinden Biri Olan Biocontrol &Biomes and Biostimulants World Congress'de Ülkemiz ve Üniversitemiz Temsil Edildi.

İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen dünyanın en köklü etkinliklerinden biri olan Biocontrol &Biomes and Biostimulants World Congress'de Ülkemiz ve Üniversitemiz, ISUBÜ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Yılmaz tarafından temsil edilmiştir.

Tarımsal üretimde gittikçe önemi artan ve büyüyen bir pazar olan biyolojik ürünlerin geliştirilmesi, düzenlenmesi, politikası, uygulaması ve ticarileştirilmesinin tüm yelpazesinde çalışan günümüzün önde gelen uzmanlarının davet edildiği toplantıya ülkemizden Prof. Dr. Hasan Yılmaz davet edildi.

Dünyada alanında etkili bilim insanlarının davet edildiği kongrede Prof. Dr. Hasan Yılmaz’ın yaptığı konuşma katılımcılara aşağıdaki şekilde duyuruldu.

Bilindik akademik kongrelerden farklı olarak olması gerektiği gibi dünyanın önde gelen sektör temsilcileri, firmalar ve şirketler ile bilim dünyasını biraya getiren kongrede Prof. Dr.  Hasan Yılmaz “ How biocontrol can play a pivotal role in agroecological farming systems – Updates from scientific studies and research in Turkey” başlıklı konuşmasında serada sebze üretiminde pestisit kullanımını azaltmaya ve daha güvenli sebze üretmeye yönelik  olarak sebze zararlıları ile mücadelede çiftçiler tarafından kullanılan  agroekolojik uygulamalardan olan biyolojik mücadele yöntemlerinden  yararlı böcek kullanımına yönelik  uygulanan tarım çevre politikaları ve desteklerin etkilerini ve çiftçilerin adaptasyonunu etkileyen faktörleri sosyo ekonomik ve tarım-çevre politikaları perspektifinden analiz etmiştir. Dünyada büyüyen bir pazar olan biyokontrol uygulamalarından yararlı böcek üretimi ve kullanımının yaygınlaştırılmasının önündeki teknik ve ekonomik sorunların inovatif bir yaklaşımla çözülmesi gerektiğinin önemini vurgulamıştır. Ayrıca, tarım çevre politikaları ve Avrupa Birliği “Green Deal“ anlaşması kapsamında güvenli gıda üretimi ve biyoçeşitlilik hedeflerine ulaşılması için  sektörel düzeyde  geleceğe yönelik politika tasarımlarının nasıl  geliştirmesi gerektiği yönünde  sektör temsilcilerine, politika yapıcılara, uygulayıcılara ve bu konuda araştırma yapacak araştırmacılara öneriler sunmuştur.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
vip bayan