petshop

Eğitimin Lideri Isparta Doğa Koleji! 10 yıldır süregelen LGS başarılarına devam ediyor…

EĞİTİM 02.07.2024 - 17:02, Güncelleme: 02.07.2024 - 21:47
 

Eğitimin Lideri Isparta Doğa Koleji! 10 yıldır süregelen LGS başarılarına devam ediyor…

Isparta’nın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Isparta Doğa Koleji, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da şehrin eğitim – öğretim standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Türkiye genelinde yapılan liselere giriş sınavlarında öğrencilerinin büyük bir kısmını yüzdelik dilimlerin en üst sıralarına taşıyan Isparta Doğa Koleji, eğitimde fark yaratmaya devam ediyor.
Kolejin Kurucu Temsilcisi Kamil Tamtürk, bu yılki sınav sonuçlarını değerlendirirken, öğrencilerin okuma becerilerinde gözlenen üstün başarıyı vurguladı. Tamtürk, “Öğrencilerimize ilkokul düzeyinde kazandırdığımız okuma alışkanlığı, ortaokulda da devam ediyor ve bu sayede öğrencilerimizin diğer becerileri de gelişmeye devam ediyor. Anasınıfından itibaren uygulamaya koyduğumuz ‘Doğa Okuduğunu Anlama Projesi’ (DOKAP) ile öğrencilerimizin başarılarını pekiştirdik. Bu yıl da eğitimde önemli başarılara imza attık. Bu başarının mimarları olan öğrencilerimizi kutlar, emeği geçen öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve desteklerini esirgemeyen velilerimizi tebrik ederim,” diye konuştu. Başarının süreklilik gerektirdiğini belirten Tamtürk, Doğa Koleji’nin benzersiz eğitim modeli sayesinde gelecek dönemde de LGS sonuçlarına bağlı olarak %100’e varan burs imkanları sunacaklarını ifade etti. Tercih sürecine de değinen Tamtürk, “LGS tercih süreci boyunca tüm sekizinci sınıf öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Lise kariyer planlaması ve tercih danışmanlığı hizmetlerimizle tüm halkımızı okulumuza bekliyoruz,” şeklinde konuştu. Okul Genel Müdürü Durali Sancar, öğrencilerin eğitim süreçlerinde başarılı olmalarını desteklemek amacıyla sürekli olarak yenilikçi yaklaşımlar geliştirdiklerini vurguladı. “Her öğrencinin kendi içindeki potansiyeli en iyi şekilde keşfetmesi için çalışıyoruz. Eğitimde mükemmeliyetçiliği hedefleyen bir kurum olarak, güçlü akademik kadromuz ve etkili öğretim metodlarımızla, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veriyor ve onları geleceğe hazırlıyoruz,” dedi. Sancar, Isparta Doğa Koleji’nin her zaman daha iyiyi hedefleyen bir eğitim anlayışıyla hareket ettiğini de sözlerine ekledi. Güven ve istikrarın simgesi haline gelen Isparta Doğa Koleji eğitim ve öğretimdeki liderliğini sürdürüyor.
Isparta’nın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Isparta Doğa Koleji, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da şehrin eğitim – öğretim standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Türkiye genelinde yapılan liselere giriş sınavlarında öğrencilerinin büyük bir kısmını yüzdelik dilimlerin en üst sıralarına taşıyan Isparta Doğa Koleji, eğitimde fark yaratmaya devam ediyor.

Kolejin Kurucu Temsilcisi Kamil Tamtürk, bu yılki sınav sonuçlarını değerlendirirken, öğrencilerin okuma becerilerinde gözlenen üstün başarıyı vurguladı. Tamtürk, “Öğrencilerimize ilkokul düzeyinde kazandırdığımız okuma alışkanlığı, ortaokulda da devam ediyor ve bu sayede öğrencilerimizin diğer becerileri de gelişmeye devam ediyor. Anasınıfından itibaren uygulamaya koyduğumuz ‘Doğa Okuduğunu Anlama Projesi’ (DOKAP) ile öğrencilerimizin başarılarını pekiştirdik. Bu yıl da eğitimde önemli başarılara imza attık. Bu başarının mimarları olan öğrencilerimizi kutlar, emeği geçen öğretmenlerimizi, idarecilerimizi ve desteklerini esirgemeyen velilerimizi tebrik ederim,” diye konuştu.

Başarının süreklilik gerektirdiğini belirten Tamtürk, Doğa Koleji’nin benzersiz eğitim modeli sayesinde gelecek dönemde de LGS sonuçlarına bağlı olarak %100’e varan burs imkanları sunacaklarını ifade etti.

Tercih sürecine de değinen Tamtürk, “LGS tercih süreci boyunca tüm sekizinci sınıf öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Lise kariyer planlaması ve tercih danışmanlığı hizmetlerimizle tüm halkımızı okulumuza bekliyoruz,” şeklinde konuştu.

Okul Genel Müdürü Durali Sancar, öğrencilerin eğitim süreçlerinde başarılı olmalarını desteklemek amacıyla sürekli olarak yenilikçi yaklaşımlar geliştirdiklerini vurguladı. “Her öğrencinin kendi içindeki potansiyeli en iyi şekilde keşfetmesi için çalışıyoruz. Eğitimde mükemmeliyetçiliği hedefleyen bir kurum olarak, güçlü akademik kadromuz ve etkili öğretim metodlarımızla, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veriyor ve onları geleceğe hazırlıyoruz,” dedi. Sancar, Isparta Doğa Koleji’nin her zaman daha iyiyi hedefleyen bir eğitim anlayışıyla hareket ettiğini de sözlerine ekledi.

Güven ve istikrarın simgesi haline gelen Isparta Doğa Koleji eğitim ve öğretimdeki liderliğini sürdürüyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.