petshop

BELEDİYENİN BÜTÇESİ KIL PAYI GEÇTİ, MHP VE CHP RED VERDİ

ISPARTA 11.11.2023 - 12:35, Güncelleme: 11.11.2023 - 12:37
 

BELEDİYENİN BÜTÇESİ KIL PAYI GEÇTİ, MHP VE CHP RED VERDİ

Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Isparta Belediyesinin 5 milyar 815 milyon lira olarak belirlenen 2024 mali yılı bütçesi 14 red oyuna karşı 15 kabul oyu ile geçti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, red oyu kullananlara tepki gösterdi.
Isparta Belediye Meclisi’nin Kasım ayı son birleşiminde Isparta Belediyesinin 2024 mali yılı bütçesi de görüşülerek kabul edildi. Toplam 5 milyar 815 milyon liralık bütçenin oylamasında MHP ve CHP Grubu bütçeye red oyu verdi. Bütçe AK Parti ve bir Bağımsız üyenin oylarıyla Mecliste kabul edildi. 14 red oyuna karşı 15 evet oyu ile geçen bütçe oylaması sonrasında görüşlerini belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bütçeye red oyu verenlere sert tepki gösterdi. “Bütçeye red oyu vermek, Isparta’ya hizmet yapma” demektir diyen Başkan Başdeğirmen, 2023 yılı bütçe gerçekleşme oranının şuanda yüzde 50’ler seviyesinde olduğunu ancak yıl sonunda bunun yüzde 80’lere ulaşacağını belirtti. CHP Grubu da bütçenin gerçekleşme oranlarını çok düşük bulduklarını, satarak ve borçlanarak bir şeyler yapılmaya çalışıldığını belirterek bu nedenle bütçeye red oyu verdiklerini kaydettiler. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bütçeye evet oyu verenlere ise teşekkür etti.  
Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada Isparta Belediyesinin 5 milyar 815 milyon lira olarak belirlenen 2024 mali yılı bütçesi 14 red oyuna karşı 15 kabul oyu ile geçti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, red oyu kullananlara tepki gösterdi.

Isparta Belediye Meclisi’nin Kasım ayı son birleşiminde Isparta Belediyesinin 2024 mali yılı bütçesi de görüşülerek kabul edildi.

Toplam 5 milyar 815 milyon liralık bütçenin oylamasında MHP ve CHP Grubu bütçeye red oyu verdi. Bütçe AK Parti ve bir Bağımsız üyenin oylarıyla Mecliste kabul edildi. 14 red oyuna karşı 15 evet oyu ile geçen bütçe oylaması sonrasında görüşlerini belirten Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bütçeye red oyu verenlere sert tepki gösterdi. “Bütçeye red oyu vermek, Isparta’ya hizmet yapma” demektir diyen Başkan Başdeğirmen, 2023 yılı bütçe gerçekleşme oranının şuanda yüzde 50’ler seviyesinde olduğunu ancak yıl sonunda bunun yüzde 80’lere ulaşacağını belirtti.
CHP Grubu da bütçenin gerçekleşme oranlarını çok düşük bulduklarını, satarak ve borçlanarak bir şeyler yapılmaya çalışıldığını belirterek bu nedenle bütçeye red oyu verdiklerini kaydettiler. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bütçeye evet oyu verenlere ise teşekkür etti.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.