petshop

Aydın Evden Eve Nakliyat Bozdoğan Evden Eve Nakliyat Buharkent Evden Eve Nakliyat Çine Evden Eve Nakliyat Didim Evden Eve Nakliyat Germencik Evden Eve Nakliyat İncirliova Evden Eve Nakliyat Karacasu Evden Eve Nakliyat Karpuzlu Evden Eve Nakliyat Koçarlı Evden Eve Nakliyat Köşk Evden Eve Nakliyat Kuşadası Evden Eve Nakliyat Kuyucak Evden Eve Nakliyat Nazili Evden Eve Nakliyat Söke Evden Eve Nakliyat Sultanhisar Evden Eve Nakliyat Yenipazar Evden Eve Nakliyat

Başkan Çelik’ten Öğrencilere Meslek Lisesi Tavsiyesi

ISPARTA 12.07.2023 - 10:52, Güncelleme: 12.07.2023 - 10:52
 

Başkan Çelik’ten Öğrencilere Meslek Lisesi Tavsiyesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci devam ederken, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik öğrencilerin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih etmeleri konusunda çağrıda bulundu.
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yeni eğitim-öğretim yılı için tercih yapacak olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Tercih yapacak öğrenciler için TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerimiz 3-19 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekler. Günümüzde işletmecilerimiz ve sanayicilerimiz el becerisi ve beden gücünün yanı sıra teknolojiye ayak uyduran ve aynı zamanda da ortaya çıkan problemlere çözüm üretebilen kalifiye elamana ihtiyaç duyuyor. Bu bakımdan hem teorik hem de uygulamalı derslerde gerekli donamıma sahip olan ve her geçen zamanda da çağın gerekliliklerine uygun olarak teknolojisini geliştiren Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tercih yapacak olan öğrencilerimiz için büyük bir fırsat. Öğrencilerimiz diğer liselerdeki öğrenciler gibi tüm teorik derslerini en iyi şekilde okulda alıyor. Bununla beraber meslek bilgisi derslerini atölye, laboratuvar ve işyerinde uygulamalı şekilde öğreniyorlar. Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrencilerimiz şüphesiz ki ara elaman değil ticaret ve sanayi alanlarının aranan elamanı olacak.” dedi. ITSO OLARAK HER ZAMAN DESTEKÇİLERİ OLACAĞIZ Mezun olan öğrencilerin iş hayatına kalımı sürecinde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak gereken desteği sağlayacaklarını belirten Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü; “Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için öğrencilerimiz LGS puanı ile İtfaiye ve Yangın Güvenliği Alanını seçebiliyor. Diploma puanlarıyla da Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Kimya Teknolojisi Alanlarından birini seçebiliyor. İlçelerden ve köylerden gelen öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların yurtlarında barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Öte yandan okulda ihtiyaç duyulan motor ve kimya alanlarına yönelik atölye yeni dönemde hizmete girecek. İtfaiye bölümünde okuyan öğrencilerimiz 4. sınıfta belediye itfaiyesinde stajlarını yapabiliyorlar. Diğer bölümlerde okuyan 4. Sınıf öğrencilerimiz ise Odamıza kayıtlı işletmelerde stajlarını yapabiliyor. Biz de Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak mezun olan gençlerimizin iş hayatına katılımı sürecinde her zaman destekçileri olacağız ve üzerimize düşeni yapacağız. Bu kapsamda tercih yapacak olan öğrencilerimizi her geçen gün kendini yenileyen, teknolojiye ayak uyduran ve eğitim kalitesini artıran Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeye davet ediyorum.”
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih süreci devam ederken, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik öğrencilerin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih etmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çelik, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yeni eğitim-öğretim yılı için tercih yapacak olan öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Tercih yapacak öğrenciler için TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerimiz 3-19 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini yapabilecekler. Günümüzde işletmecilerimiz ve sanayicilerimiz el becerisi ve beden gücünün yanı sıra teknolojiye ayak uyduran ve aynı zamanda da ortaya çıkan problemlere çözüm üretebilen kalifiye elamana ihtiyaç duyuyor. Bu bakımdan hem teorik hem de uygulamalı derslerde gerekli donamıma sahip olan ve her geçen zamanda da çağın gerekliliklerine uygun olarak teknolojisini geliştiren Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tercih yapacak olan öğrencilerimiz için büyük bir fırsat. Öğrencilerimiz diğer liselerdeki öğrenciler gibi tüm teorik derslerini en iyi şekilde okulda alıyor. Bununla beraber meslek bilgisi derslerini atölye, laboratuvar ve işyerinde uygulamalı şekilde öğreniyorlar. Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan öğrencilerimiz şüphesiz ki ara elaman değil ticaret ve sanayi alanlarının aranan elamanı olacak.” dedi.

ITSO OLARAK HER ZAMAN DESTEKÇİLERİ OLACAĞIZ

Mezun olan öğrencilerin iş hayatına kalımı sürecinde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak gereken desteği sağlayacaklarını belirten Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü; “Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için öğrencilerimiz LGS puanı ile İtfaiye ve Yangın Güvenliği Alanını seçebiliyor. Diploma puanlarıyla da Elektrik, Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Kimya Teknolojisi Alanlarından birini seçebiliyor. İlçelerden ve köylerden gelen öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların yurtlarında barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Öte yandan okulda ihtiyaç duyulan motor ve kimya alanlarına yönelik atölye yeni dönemde hizmete girecek. İtfaiye bölümünde okuyan öğrencilerimiz 4. sınıfta belediye itfaiyesinde stajlarını yapabiliyorlar. Diğer bölümlerde okuyan 4. Sınıf öğrencilerimiz ise Odamıza kayıtlı işletmelerde stajlarını yapabiliyor. Biz de Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak mezun olan gençlerimizin iş hayatına katılımı sürecinde her zaman destekçileri olacağız ve üzerimize düşeni yapacağız.

Bu kapsamda tercih yapacak olan öğrencilerimizi her geçen gün kendini yenileyen, teknolojiye ayak uyduran ve eğitim kalitesini artıran Isparta TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni tercih etmeye davet ediyorum.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve alem32.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
vip bayan